Samenvatting Workshop



Let op, deze workshop bieden we op dit moment niet meer aan!

Alles begint bij de basis, vuur, hamer, aambeeld en een werkstuk staat tijdens deze workshop centraal. In 3 uur tijd smeden we een eenvoudig object zoals een vuurpook, simpele bieropener of een haakje. Stap voor stap werken we naar het eindresultaat en het belangrijkste voor het eerst smeden! Naast deze basis workshop smeden, zijn de workshop vikingmes smeden en de workshop bieropener smeden een goed startpunt als je wil beginnen met smeden.

Voor we van start gaan kies je je hamer, je aambeeld en trek je je veiligheidskleding aan. Met veiligheidskleding bedoelen we een leren smeedschort, veiligheidsbril, leren handschoen en wanneer je dat prettig vind gehoorbescherming.

Duur: 3 uur

Groeps inschrijving
Kies zelf een datum waarop jullie langs willen komen.
Groepen (6 tot 24 deelnemers): €85,- p.p.


Inschrijven

Het uitsmeden van het staal

Kennis maken met hamer, vuur, aambeeld en ijzer is enorm belangrijk. Je krijgt een vierkant stuk ijzer, dat je zo snel mogelijk in de hete smeed oven mag leggen. Wanneer het staal opgewarmd is mag je meteen aan de slag en ga je kennis maken met het staal. Hoe lang kun je het bewerken, wanneer moet ik stoppen en hoeveel ijzer kan ik in een ronde uitsmeden.

Een prachtige draai en krul

Het vierkante werkstuk mag natuurlijk gedecoreerd worden. Een draai in het staal zetten geeft een snelle en prachtig decoratief effect aan je werkstuk. Natuurlijk moet je je werkstuk wel ergens op kunnen hangen. Door het stuk ijzer wat je in het eerste deel van de workshop hebt uitgesmeed op de juiste manier te hameren krijg je een prachtige krul. Deze krul is niet alleen functioneel maar ziet er ook nog eens prachtig uit!

Altijd met een werkstuk naar huis

De basis workshop smeden staat natuurlijk niet alleen maar in het teken van smeed oefeningen. Alle oefeningen komen samen in het laatste deel van de workshop. Uiteindelijk gaat iedereen met een werkstuk naar huis!
The viking knife workshop was a fantastic experience!
The facilitator was friendly and eager to help beginners.
12/10!
media thumbnail 0media thumbnail 1
ΜΚ Avatar
ΜΚ
11/16/2025
Als hobbykok is dit toch wel next level. Nadat je allerlei gerechten en creaties hebt gemaakt, ga je nu je eigen gereedschap maken.
Onder de vakkundige begeleiding van de Blacksmith zelf, maak je van een stuk staal een prachtig mes.
De rustige en gemoedelijke sfeer creert een broederlijke ervaring waarin je al snel verstelt gaat staan van je eigen kunnen.

Een unieke ervaring.

Chapeau Zjakkoo
media thumbnail 0
Ruud Peeters Avatar
Ruud Peeters
11/14/2025
Heel erg leuke dag gehad! Hele aardige instructeur met goede uitleg en tips! Geeft iedereen persoonlijke aandacht om het product af en mooi te krijgen. Zeker aan te raden!
Sophie Avatar
Sophie
11/12/2025
Waar zorgen wij voor:
Smeedmateriaal en gereedschap
Veiligheidsartikelen (veiligheidsbril, smeedschort, handschoenen en gehoorbescherming)

Waar moet je zelf voor zorgen:
X Stevige schoenen, het liefst veiligheidsschoenen
X Kleding van wol of katoen. Synthetische kleding verboden!!!

Belangrijk om te weten:
Voor de start van de workshop ontvang je een veiligheids regelement hier dien je mee akkoord te gaan.